Menu:Corriere Caffe Sp. z o.o.


Szkoła dobrego espresso

Dla naszych współpracowników i klientów, właścicieli lokali, a także zatrudnionych tam baristów organizujemy specjalistyczne kursy i szkolenia o różnym stopniu zaawansowania.


Celem tych kursów jest podniesienie poziomu profesjonalizmu i rozpowszechnienie kultury tradycyjnego włoskiego espresso.

 


Kursy formacyjne Szkoły Espresso Attibassi są prowadzone zarówno w Polsce, jak i w palarni kawy we Włoszech lub fabryce La Spaziale, gdzie prowadzone są kursy techniczne z dziedziny obsługi i konserwacji sprzętu barowego.


Kursy zawierają program dydaktyczny zaczynający się od opisu rośliny kawowca, opisujący wszystkie fazy produkcji kawy, a także konserwację i czyszczenie ekspresów i młynków do kawy, dochodząc do techniki przygotowywania i parzenia espresso. Szkoleniay te zawierają również część prakyczną pozwalającą na zdobyciu umiejętności manualnych potrzebnych do zaparzenia perfekcyjnego tradycyjnego włoskiego espresso, oraz zdradzającą techniki przygotowania wyśmienitego cappuccino. Nasze kursy zapoznają również z metodami przygotowania kaw specjalnych pozwalających rozpieszczać podniebienia klientów.

W naszych kursach biorą udział przede wszystkim nasi stali klienci i współpracownicy, ale uczestniczyć w nich można również podczas darmowych szkoleń organizowanych m.in. z okazji targów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kawa - Styl i tradycja
Attibassi to prawie stuletnia marka z Bolonii, zdobywająca uznanie dzięki oryginalnej jakości swoich wyrobów. Jej założycielami są Agostino Atti i Marco Bassi. Bolonia jest miastem znanym na całym świecie ze swojej kuchni. To właśnie tutaj powstają wyjątkowe mieszanki kawy Attibassi, które są w stanie zadowolić nawet najbardziej wysublimowane gusta. Dziś Attibassi to potężny i nowoczesny zakład, który jednak wciąż dzieli się swoją pasją tworzenia znakomitych, tradycyjnych włoskich wyrobów.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 - Corriere Caffe Sp. z o.o | Korzystając z naszej witryny zgadzasz się na politykę cookies

Wykonanie: PixelCaffe

FacebookYouTube